top of page

 


Kablosuz Otomasyon Çözümleri

tüm sektörler için

iIoT

"US" lu

NESNELER

Endüstriyel AKILLI NESNELER - NESNELERİN İNTERNETİ

 

( INDUSTRIAL  SMART OBJECTS - INDUSTRIAL INTERNET of THINGS )

 

SYDMA Kontrol, endüstriyel otomasyon konusunda öngörülerde bulunarak, geleceğin teknolojilerini sunmak konusunda yüksek motivasyona sahiptir. Bunun bir örneği olarak, yıllar önce öngörülen, otomasyon cihazlarının akıllı nesnelere ( smart objects ) evrileceği fikri hayat buluyor. SYDMA Kontrol, endüstriyel IoT (iIoT) teknolojileri ile ilgili ürün ve çözümlerini, otomasyon ve endüstri profesyonellerinin kullanımına sunuyor.

 

Yazılım teknolojilerinde, nesneye dayalı programlama ( object oriented programming ) tekniğinin ( bu teknikte, geleneksel fonksiyon ya da alt-yordam blokları, sadece işlevleri değil, ilgili değişken ve davranış biçimlerini de içerir. Bu şekilde oluşturulmuş bloklar, arabirimleri ile diğer program bloklarıyla iletişim kurup, çok daha karmaşık işlevleri yerine getirebilirler ), donanımsal bir karşılığı sayabileceğimiz akıllı nesneler, kendi işlemcilerini ( akıllı ), kablosuz iletişim araçlarını ( iletişim kurabilen ), kendi güç kaynaklarını ( pil, güneş paneli, piezo v.b. ) ve duyargalarını ( dış-fiziki dünya ile  temas ) tek bir bünyede bulunduran otomasyon aygıtları olarak tanımlanabilir.

 

Bu özellikleri ile, kendi başlarına, istenilen işlevleri ( seviyeyi ölç, veriyi işle, yapılacaklara karar ver, sonucu uygula ve ilgili diğer nesneye ilet ) yerine getirebildikleri gibi, sonuçlardan diğer akıllı nesneleri ve insanları da haberdar edebilirler. Bu sayede, çok karmaşık otomasyon süreçleri dahi, daha az bakım gerektiren, güvenilir ve esnek bir yapıda işletilebilir.

 

bottom of page