top of page
Blue Print

Çözdük...

Kablosuz otomasyonun
getirdiği kolaylıklardan biz de yararlanıyoruz.
 
Bazı kablosuz otomasyon çözümlerimiz

Distribütörü olduğumuz RF teknolojili ürünler ve / ya da kendi ürettiğimiz kablosuz otomasyon ürünleri ve yazılımları ile otomasyon projelerinizin danışmanlık, analiz ve uygulama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

SAHA OTOMASYONU

Kablosuz Forklift Çağrı Sistemi

 

Pek çok üretim tesisinde forkliftler sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak forkliftlerin verimli kullanıldığı pek söylenemez. Sorun, forklifte ihtiyacı olan iş istasyonları ile forklift arasında sağlıklı ve yönetilebilir bir iletişimin olmamasından kaynaklanmaktadır.

 

Bu iletişim kopukluğu forkliftlerin gereksiz bir şekilde ve fazladan üretim alanında dolaşıp durmasına sebep olur.

 

Amaç en kısa zamanda ve en kısa yoldan forkliftin ihtiyaç merkezine ulaşması, işini görmesi ve bir sonraki istasyona yönlenmesidir. Bu şekilde kayda değer yakıt-para ve zaman tasarrufu yapılacağı açıktır.

forklift_sketch1.png
Forklift_Screen1.png
wss - Copy.png

SU ve ATIK SU İZLEME-KONTROL TEKNOLOJİLERİ

Su deposu seviye izleme ve kontrol sistemi

 

Kuleler üzerine konumlandırılmış su depoları, küçük yerleşim bölgelerine, kampüslere, büyük işletmelere yeterli basınçta su sağlamak ve / ya da suyun çok kullanıldığı zaman dilimlerinde, herkesin yeterli basınçta su almasını sağlamak için şebekeye yardımcı olmak amacıyla kullanılırlar. Bu su kulelerindeki su seviyesinin kontrolü önemlidir ve sürekli izleme ve kontrolü gerektirir.

 

Aksi halde deponun taşması, motorların gereksiz yere sürekli çalışması gibi kabul edilemez aksaklıklarla karşılaşılır.

 

Klasik anlamda bir şamandıra ile deponun taşması önlenebilmesine rağmen, su seviyesinin sürekli takibi, bu seviyeye göre motorların çalıştırılıp durdurulması çok daha güvenli ve ekonomik bir çözümdür. Su deposundaki sıvı seviyesinin ölçümü ile ilgili çok çeşitli seviye algılayıcılar bulunmaktadır.

 

Sadece alt ve üst seviyeleri, kontak bilgisi olarak veren, sayısal, seviye anahtarlarından, tüm seviyeleri (seviye aralıklarını) çok hassas bir şekilde takip edebileceğiniz, transduserli, analog seviye ölçerlere kadar değişik tipte seviye algılayıcılar kullanılabilir.

 

SYDMA Kontrol Radyo Modem kontrolörleri ile yapacağınız uygulama çok basitleşecektir.

Picture 072.jpg
Debimeter.png
Picture 074.jpg
Picture 093.jpg
Picture 090.jpg

SAHA OTOMASYONU

Kablosuz, acil yıkama, uyarı izleme

 

Basit bir duş başlığı ve suyu tahliye etmek için bir vanaya giden çekme zinciri, güvenlik işlevini sağlamak için gereken tek şeydir. Ancak bir sızıntı veya dökülme mağduru duşu çalıştırırsa ancak daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsa sorun daha da artabilir. İhtiyaç duyulan şey, diğerlerinin hızla yardıma gelebilmesi için olayın yerini tanımlayan bir alarm veya bildirim sinyalidir. Yani acil emniyet duşunun kullanımda olduğunu gösteren bir monitör bulunmalıdır.

 

Bir kimya fabrikasında ya da kimyasal madde kullanan bir fabrikada, ilgililer, acil bir durumda temizlenme duşlarının kullanıldığını ve kullanılıyor ise hangisi olduğunu bilmek isterler. Bu bilgiye dayanarak, duşun bulunduğu bölgeye güvenlik ve diğer gerekli personelin yönlendirilmesi kolayca ve verimli bir şekilde yapılmış olur. Fabrika sahası içinde çeşitli bölgelere konumlanmış acil temizlenme duşlarının yerini tespit eden güvenlik personeli acil müdahelesini hızlı bir şekilde yapar. Ambulans ilgili bölgeye yönlendirilir. Kimyasal kirliliğe maruz kalmak bu tip bir hızlı müdaheleyi gerektiren bir durumdur.

eshower_logo.jpg
eshower.jpg
LoraLogo.png

TARIM, SERA ve SULAMA TEKNOLOJİLERİ

Kablosuz toprak nem ve sıcaklık izleme sistemi

Pek çok sebze ve meyvenin yetiştirilmesi hassas bir takibi gerektirir. Toprağın nemi ve sıcaklığını takip etmek tarlalardaki ürünler için kritik önem taşır. Özellikle, kök derinlikleri, göreceli olarak, sığ olan bitkiler, toprak nemine karşı hassastır. Ayrıca, don olaylarına karşı, hava sıcaklığının da takip edilmesi gerekir. Sıcaklık donma noktasına yaklaştığında, sulama sisteminin otomatik olarak devreye girip bitkileri dona karşı koruması gerekir. Bu sayede su ve dolayısı ile enerji tasarrufu da yapılmış olur. Çünkü sulama sistemi, sadece, sıcaklık belirli bir seviyenin altına düşünce devreye girer. Bu amaçlarla sahada kablosuz bir sıcaklık ve nem izleme sistemi kurabilirsiniz. LoRa teknolojili kablosuz sensörlerimiz, uzak mesafe iletişim ve düşük güç tüketimi ile bu tip işleriniz için en uygun çözümü sunar.

 

Yine büyük sulama sistemlerinin kablosuz kontrolü, sulama çözümleri üreten firmaların rekabetçi sistemler geliştirmelerini sağlarken, son kullanıcıların da daha verimli sulama yaparak zamandan ve paradan tasarruf sağlamalarına yardımcı olr. ARM ya da ACW serisi radyo modem ve sensörler ile tüm sulama sistemlerinin kablosuz - uzaktan kontrolü (Vana, motor, pompa açma - kapama) ve izlenmesi (vana, motor, pompa verileri; açık, kapalı, termik arıza v.b.) ekonomik ve kolay bir şekilde yapılabilir.

soiltempAtim.jpg
sulama1.jpg

BAKIM - DESTEK UYGULAMALARI

 

Koruyucu Bakım - Elektrik Motorlarının Kablosuz İzlenmesi

 

Özellikle işletme sorumluları, bakım, planlama gibi, işletmenin sürdürülebilirliğinden, verimliliğinden dolayısı ile maliyetlerin azaltılmasından sorumlu birimler, kestirimci-koruyucu bakımın önemini anlamışlardır. Bu amaçla geliştirilmiş çözümlerin arasında, kablosuz izleme yöntemleri, kolay, düşük maliyetli çözümler olarak öne çıkar. Bu uygulamada, sanayide sıkça kullanılan elektrik motorlarının işletme verilerinin kablosuz izlenmesi yapılmıştır.

Bu sistem, motorlarınızdan birinin belirlenen limitlerin üzerinde aşırı ısınması veya titremesi durumunda ilgili kişiye otomatik uyarı gönderebilir. Sorunun tam yerini ve nedenini belirlemenize yardımcı olur. Veriler biriktikçe yapay zeka algoritmaları ile oluşabilecek sorunları tahmin etmeye başlıyabilir. Böylece duruş süreleri azalır, bakım süreleri planlanabilir ve verimlilik artar.

 

predictive_maint.jpg
motor_monitoring2.jpg

 

Sıvı girişinin izlenmesi ve önlenmesi

ATIM sensörü, sıvıların varlığını tespit etme seçenekleri sayesinde su baskını riski altındaki sahaları izlemek için kullanılılr. Uyarılar LoRaWAN ağları aracılığıyla anında iletilir.


Kullanım örnekleri:

- Potansiyel sızıntıları tespit etmek için veri merkezi izleme.
- Yeraltı ısıtma şebekelerinde su baskını risklerinin önlenmesi.
- Elektrik trafo merkezlerinde kaçak tespiti.

 

Faydaları:

💧 Sıvı tespiti

📍 Sızıntı lokalizasyonu

🖐 Kurulumu ve kullanımı kolay

🚨 Gerçek zamanlı uyarılar

⚡ Özerklik > 7 yıl

🔋 Değiştirilebilir piller

liquid_leak_app.png
bottom of page