top of page

 


Kablosuz Otomasyon Çözümleri

tüm sektörler için

KABLOSUZ OTOMASYON

ÇÖZÜM MERKEZİ

UYGULAMALAR

Sydma Kontrol'ün, ürettiği ve ithal ettiği ürün ve çözümler ile gerçekleştirilen uygulamalardan bazı örnekleri aşağıda inceleyebilirsiniz. İhtiyacınızı bildirirseniz, SYDMA sizin için de en uygun çözümü üretmeye hazırdır. Bilgi için info@sydma.con e-posta adresimize e-posta atabilir ya da bizi arayabilirsiniz.

Fabrika Otomasyonu

Kablosuz Forklift Çağrı Sistemi

 

Pek çok üretim tesisinde forkliftler sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak forkliftlerin verimli kullanıldığı pek söylenemez. Sorun, forklifte ihtiyacı olan iş istasyonları ile forklift arasında sağlıklı ve yönetilebilir bir iletişimin olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu iletişim kopukluğu forkliftlerin gereksiz bir şekilde ve fazladan üretim alanında dolaşıp durmasına sebep olur. Amaç en kısa zamanda ve en kısa yoldan forkliftin ihtiyaç merkezine ulaşması, işini görmesi ve bir sonraki istasyona yönlenmesidir. Bu şekilde kayda değer yakıt-para ve zaman tasarrufu yapılacağı açıktır.

 

Uygulama notunu indirin (1)  >>

 

Uygulama notunu indirin (2) >>

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Kablosuz Acil Yıkama Uyarı Sistemi

 

Bir kimya fabrikasında ya da kimyasal madde kullanan bir fabrikada, ilgililer, acil bir durumda temizlenme duşlarının kullanıldığını ve kullanılıyor ise hangisi olduğunu bilmek isterler. Bu bilgiye dayanarak, duşun bulunduğu bölgeye güvenlik ve diğer gerekli personelin yönlendirilmesi kolayca ve verimli bir şekilde yapılmış olur. Fabrika sahası içinde çeşitli bölgelere konumlanmış acil temizlenme duşlarının yerini tespit eden güvenlik personeli acil müdahelesini hızlı bir şekilde yapar. Ambulans ilgili bölgeye yönlendirilir. Kimyasal kirliliğe maruz kalmak bu tip bir hızlı müdaheleyi gerektiren bir durumdur.

 

Uygulama notunu indirin >>

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Tarım, Seracılık ve Sulama Teknolojileri

Kablosuz Toprak Nem-Sıcaklık Ölçüm Sistemi

Pek çok sebze ve meyvenin yetiştirilmesi hassas bir takibi gerektirir. Toprağın nemi ve sıcaklığını takip etmek tarlalardaki ürünler için kritik önem taşır. Özellikle, kök derinlikleri, göreceli olarak, sığ olan bitkiler, toprak nemine karşı hassastır. Ayrıca, don olaylarına karşı, hava sıcaklığının da takip edilmesi gerekir. Sıcaklık donma noktasına yaklaştığında, sulama sisteminin otomatik olarak devreye girip bitkileri dona karşı koruması gerekir. Bu sayede su ve dolayısı ile enerji tasarrufu da yapılmış olur. Çünkü sulama sistemi, sadece, sıcaklık belirli bir seviyenin altına düşünce devreye girer.

 

Uygulama notunu indirin >>

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Su ve Atık Su İzleme-Kontrol Teknolojileri

Su deposu seviye izleme ve kontrol sistemi

 

Kuleler üzerine konumlandırılmış su depoları, küçük yerleşim bölgelerine, kampüslere, büyük işletmelere yeterli basınçta su sağlamak ve / ya da suyun çok kullanıldığı zaman dilimlerinde, herkesin yeterli basınçta su almasını sağlamak için şebekeye yardımcı olmak amacıyla kullanılırlar. Bu su kulelerindeki su seviyesinin kontrolü önemlidir ve sürekli izleme ve kontrolü gerektirir. Aksi halde deponun taşması, motorların gereksiz yere sürekli çalışması gibi kabul edilemez aksaklıklarla karşılaşılır. Klasik anlamda bir şamandıra ile deponun taşması önlenebilmesine rağmen, su seviyesinin sürekli takibi, bu seviyeye göre motorların çalıştırılıp durdurulması çok daha güvenli ve ekonomik bir çözümdür. Su deposundaki sıvı seviyesinin ölçümü ile ilgili çok çeşitli seviye algılayıcılar bulunmaktadır. Sadece alt ve üst seviyeleri, kontak bilgisi olarak veren, sayısal, seviye anahtarlarından, tüm seviyeleri (seviye aralıklarını) çok hassas bir şekilde takip edebileceğiniz, transduserli, analog seviye ölçerlere kadar değişik tipte seviye algılayıcılar kullanılabilir. SYDMA Kontrol Radyo Modem kontrolörleri ile yapacağınız uygulama çok basitleşecektir.

 

Uygulama notunu indirin.. >>

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Proses Kontrol

Döner kiln sıcaklık izleme

 

Kablosuz ölçme ve kontrol sistemlerinin kullanıldığı-kullanılabileceği alanların en uygun olanlarından birinin, dönen ve / ya da hareketli ekipmanlar üzerinde yapılan izleme ve kontrol uygulamaları olduğu açıkıtır. Çoğu hareketli sistemden sinyal okuma-yazma işlemleri, karmaşık ve sürekli bakım gerektiren, maliyetli işlemlerdir. Bu uygulama notunda, çimento fabrikalarındaki döner kiln sistemlerinden sıcaklık okuma ile ilgili bir örnek anlatılmaktadır. Bu tip bir uygulamada kablosuz sistemlerin kullanılması büyük avantajlar sağlamaktadır. Geleneksel sistemlerde hareketli mekanizmalardan sabit noktalara sinyal taşınması pahalı ve karmaşık sistemleri gerektirir. Üstelik sürekli bakım gerektiren bir yapıları vardır. Ortam şartları gereği sinyallerin kablo ile taşınmasında okuma – ölçme hataları da sözkonusudur.

 

Uygulama notunu indirin.. >>

 

 

 

 

Kablosuz İzleme - Sıcaklıkların Kablosuz İzlenmesi

 

Sıcaklık bilgisinin bir PC'ye iletilmesi: SYDMA Kontrol'ün, ARM-IO-PT100 tipi, kablosuz sıcaklık sensörü, kendi üzerindeki sıcaklık sensörünü kullanabildiği gibi, PT100 gibi harici bir sensöre de doğrudan bağlanabilir. Örnek uygulamada bir PT100 sıcaklık sensörü ile soğuk hava deposunun sıcaklığı izlenmektedir. Bir ARM-SE (seri+Ethernet) radyo modem ile doğrudan iletişim kuracak ve sıcaklık bilgisini gönderecek şekilde programlanmıştır. Düzenleyici kuruluşların standartlarına uymak amacı ile sıcaklık takibi için idealdir.

 

Uygulama notunu indirin.. >>

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

 

Koruyucu Bakım - Elektrik Motorlarının Kablosuz İzlenmesi

 

Özellikle işletme sorumluları, bakım, planlama gibi, işletmenin sürdürülebilirliğinden, verimliliğinden dolayısı ile maliyetlerin azaltılmasından sorumlu birimler, kestirimci-koruyucu bakımın önemini anlamışlardır. Bu amaçla geliştirilmiş çözümlerin arasında, kablosuz izleme yöntemleri, kolay, düşük maliyetli çözümler olarak öne çıkar. Bu uygulama notunda sanayide sıkça kullanılan elektrik motorlarının işletme verilerinin kablosuz izlenmesi ile ilgili bir uygulam analatrılacaktır.

 

Uygulama notunu indirin.. >>

 

Detaylı bilgi için

mesaj gönderin...

Aktif RF Etiket Sistemleri:

 

Aktif RF etiketler ile RFID uygulamaları, depo otomasyonu, stok sayımı, yer belirleme, personel takip ve güvenlik sistemleri.

 

Uygulamalar >>

 

RF moduller ile kumanda ve kontrol:

 

 Her türlü uzaktan kumanda ve kontrol sistemleri .

 

PC tabanlı otomasyon:

 

Avuçiçi bilgisayar (Palm-Pocket PC, Hendheld v.b) ve PC'ler ile kontrol ve otomasyon sistemleri. Her türlü otomasyon ihtiyaçlarınız için analiz ve danışmanlık hizmetleri.

bottom of page