top of page

 


Kablosuz Otomasyon Çözümleri

tüm sektörler için

Gerçek Zamanlı Konum Belirleme Sistemi

 

Ekahau'nun yazılım tabanlı konumlama sistemi, Finlandiya'daki Helsinki Üniversitesi'nde bulunan ve Dünya'nın önde gelen araştırma gruplarından olan, Karmaşık Sistemler Hesaplama Grubu'nun (Complex Systems Computation Group) 10 yılı aşan çalışmalarının ürünüdür. Bu ortak çalışmanın sonucunda, Ekahau'nun çoklu yer belirleme ve alan inceleme patentleri alınmıştır ki bu çalışmalar, "Bayesian Networks", "stochastic complexity" ve "on-line competitive learning" gibi olağanüstü teorik sonuçlar üreten konsept çalışmaların arkasındaki teorik temelleri oluşturur.

 

Rakip teknolojilerden farklı olarak, Ekahau, radyo dalgalarının, dağılma ya da çoklu rota/yol izleme gibi olumsuzluklarından etkilenecek olan yayılma metodu gibi metotları kullanmaz. Onun yerine, Ekahau'nun geliştirdiği Ekahau Site CalibrationT metodu, radyo dalgaları ağının değişik noktalarından örnekler toplar. Her bir örnek nokta, alınan sinyalin kuvvetinin yoğunluğu ve harita koordinatları ile ilgili istatistiksel özet bilgi içerir ve bu bilgi, doğru izleme yapılabilmesi için, izleme yapılan alana özgü bir Konumlama Modeli içinde saklanır.

 

 

 

 

 

Ekahau RTLS Location Engine, Konumlama Modeli teknolojisi üzerine kurulu, yer belirleme doğruluk oranı, ortalama 1 metre olan ve sadece yazılımdan oluşan bir konumlama sunucusudur. EPE, mevcut Wi-Fi uygulamalarınıza, yüksek doğruluk oranlı, güvenilir ve maliyet-etkin, insan ve varlık izleme uygulamaları entegre etmek için çok çeşitli fırsatlar sunar ve daha önce hiç düşünmediğiniz yer belirleme tabanlı uygulamalar geliştirmenize olanaklar tanır. Ekahau'nun konumlama/yer belirleme ve alan inceleme teknolojileri, özel bir donanım gerektirmeden, bütün endüstri standartı Wi-Fi (IEEE 802.11/b/g) Erişim Noktaları (Access Points) ve ağ kartları ile çalışabilir.

 

 

 

 

Ekahau Wi-Fi Tag, Ekahau'nun ödüllü, Ekahau Positioning Engine (EPE) yazılımı ile birlikte, Ekahau Wi-Fi etiketleri, standart Wi-Fi ağları üzerinden, gerçek zamanlı insan ve varlık izlemeyi mümkün kılmaktadır.
 

 

 

 

 

 

Ekahau Site SurveyT (ESS), Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g) ağlarında alan inceleme işlemlerini yapan bir yazılım ürünüdür. ESS, örneğin, alınan radyo sinyalinin kuvveti, erişim noktalarının yerleri, gürültü seviyeleri gibi bilgileri gösterirken aynı zamanda erişim noktalarının kanallarını ve yerlerini eniyiler(optimize eder).

 

bottom of page